Zadbamy o Twoje dziecko

Bezpieczeństwo to priorytet naszej pracy. Nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób nauki dla każdego dziecka.

Zanim puścisz dziecko do przedszkola

Czujesz niepokój przed wysłaniem swojego dziecka do przedszkola i słusznie. Przedszkole to w końcu bardzo poważna sprawa. Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko uczęszcza do przedszkola od drugiego roku życia, czy też przygotowuje się do pierwszego w życiu spotkania z klasą, zmiany są duże, a krajobraz zasad, przyborów szkolnych i przystanków autobusowych może wydawać się przytłaczający.

W tygodniach poprzedzających pierwszy dzień przedszkola nawet najbardziej zrównoważone mamy i tatusiowie mogą znaleźć się, stojąc nad łóżkiem swojego śpiącego malucha w nocy, zastanawiając się, "Czy nasze małe dziecko jest wystarczająco duże, aby przetrwać w szkole dla dużych dzieci?".

Dobra wiadomość jest taka, że ta niepewna mała rączka, którą puściłeś pierwszego dnia, będzie tą samą, która macha do ciebie podekscytowana, gdy wysiada z autobusu ostatniego dnia. Różnica, jaką robi rok szkolny, jest oszałamiająca i, jak powie Ci każdy rodzic, który to przeżył, istnieje kilka wskazówek i trików, które mogą ułatwić przejście zarówno dzieciom, jak i rodzicom.Przedszkole niepubliczne Kielce

• Muszą wiedzieć więcej niż tylko ABC i 123.

Świetnym sposobem, aby dać dziecku przewagę w klasie jest świadomość tego, co sugeruje okręg szkolny, aby wiedziało przed pójściem do przedszkola. Od zdolności do czytania dwu- i trzywyrazowych zdań, do umiejętności literowania i pisania pełnego imienia i nazwiska.

• Bądź zaangażowany w życie klasy swojego dziecka.

Kluczowym sposobem, aby pozostać w kontakcie z nauczycielem swojego dziecka i być świadomym tego, co dzieje się w klasie, jest wolontariat w szkole.

•  Mądrze pakuj lunch.

Trudno oprzeć się pakowaniu skomplikowanych obiadów dla swoich maluchów. Z punktu widzenia zaleca się rodzicom pakowanie rzeczy, które można szybko zjeść i które dzieci mogą otworzyć samodzielnie.

• Nie bierz podstaw za pewnik.

Dzieci, które nie znają właściwej etykiety w łazience lub boją się, gdy są wysyłane do łazienki same. "Często szkoła jest pierwszym miejscem, w którym dzieci korzystają z łazienki same. To pomaga, jeśli ktoś w domu przegląda rzeczy, takie jak mycie rąk lub spłukiwanie toalety z nimi.

• Wiedz, że przedszkole jest wyczerpujące.

Ponieważ przedszkole jest zazwyczaj pierwszym całodziennym doświadczeniem szkolnym dziecka, rodzice powinni być przygotowani na to, że ich dzieci będą wyczerpane po szkole, przynajmniej przez kilka pierwszych tygodni.

• To w porządku, że jesteś emocjonalna.

Posłanie dziecka do przedszkola to słodko-gorzkie wydarzenie i to normalne, że zarówno ty, jak i twoje dziecko płaczecie. Odpuszczanie jest trudne, a przedszkole jest jednym z najtrudniejszych momentów.

Przedszkole niepubliczne Kielce to doskonała okazja do tego, aby Twoje dziecko rozpoczęło świadomą naukę przygotowującą do szkoły.

Oferujemy doskonałej jakości program kształcący

Edukacja językowa-edukacja matematyczna-kinezjologia edukacyjna

Codziennie prowadzimy zajęcia z języka angielskiego

Kształcenie językowe to coś, co nas wyróżnia na tle pozostałych placówek.

Znajomość drugiego języka przyniesie wiele korzyści każdemu dziecku w dalszych ścieżkach kariery.

Ułatw mu zadanie! Niech Twoje dziecko pozna język angielski zanim pójdzie do szkoły.