Zadbamy o Twoje dziecko

Bezpieczeństwo to priorytet naszej pracy. Nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób nauki dla każdego dziecka.

Jak ubierać dziecko do przedszkola?

Wygodne dziecko na dworze to szczęśliwe dziecko na dworze. Jednym z kluczy do zapewnienia im komfortu jest upewnienie się, że są ubrane odpowiednio do warunków. Ale wiedza o tym, jak ubrać dziecko na dwór, gdzie pogoda może szybko zmienić się z gorącej i słonecznej na zimną i mokrą, nie zawsze jest prosta, szczególnie biorąc pod uwagę, że dziecko może nie być w stanie powiedzieć, czy jest mu gorąco, czy zimno.

Istnieją jednak pewne wskazówki i porady, które powinny pomóc Twojemu dziecku w przygotowaniu się do udanego pobytu na świeżym powietrzu. (Aha, i przekąski. Nie zapomnij o przekąskach). Pamiętaj jednak, że zawsze możesz zapytać o radę pracowników niepublicznego przedszkolu w Kielcach.

Ogólne zalecenia dotyczące wyboru i zakupu ubrań

Dla wszystkich rodziców ważne jest, aby ich dziecko dobrze wyglądało w przedszkolu i jeszcze lepiej się czuło. W ten sposób, wybierając sweterek dla chłopca lub dziewczynki, należy myśleć nie tylko o stylu, ale również o wygodzie. Dlatego wybierając stroje, należy wziąć pod uwagę następujące kwestie:Niepubliczne przedszkole Kielce

  • Trzeba kupować tylko takie ubranka, które dziecko będzie mogło samodzielnie założyć. Należy pamiętać, że w grupie w przedszkolu będzie wiele dzieci i niezwykle ważne jest, aby dziecko mogło ubierać się samodzielnie.
  • Wygoda podczas aktywnych zabaw. Nie należy wybierać ubranek, które będą krępowały ruchy dziecka podczas snu, spacerów, gier i zabaw. Dlatego nie trzeba kupować produktów z bardzo długimi rękawami lub nogawkami, modeli oversize, czy ubrań zbyt obcisłych. Dotyczy to również obuwia.
  • Szczególną uwagę należy zwrócić na zdrowie. Zazwyczaj dzieci nie zwracają uwagi na niezawiązaną czapkę czy opuszczone spodnie, a opiekunowie nie zawsze mają czas, by w porę skorygować sytuację. Dlatego lepiej wybierać ubrania z ociepleniem, mankietami, dodatkowymi rzepami i guzikami.
  • Skład tkanin. Preferowane powinny być produkty wykonane z tkanin naturalnych lub półnaturalnych z niewielką domieszką syntetyków. Całkowicie syntetyczne materiały mogą powodować alergie, podrażnienia i nadmierną potliwość, ponieważ zaburzają wymianę powietrza. 
  • Zestaw zapasowy. Ponieważ dzieci często wylewają na siebie jedzenie i soki, brudzą się podczas rysowania i zabawy, konieczne jest przygotowanie zapasowego zestawu do ogrodu.
  • Maksymalna dbałość o szczegóły. Na przykład zamawiając spodenki czy sukienki, należy wybierać modele z kieszeniami, do których można włożyć chusteczki do nosa. Warto też podpisać wszystkie stroje specjalnym markerem, aby nic się nie zgubiło i nie pomyliło.

Oferujemy doskonałej jakości program kształcący

Edukacja językowa-edukacja matematyczna-kinezjologia edukacyjna

Codziennie prowadzimy zajęcia z języka angielskiego

Kształcenie językowe to coś, co nas wyróżnia na tle pozostałych placówek.

Znajomość drugiego języka przyniesie wiele korzyści każdemu dziecku w dalszych ścieżkach kariery.

Ułatw mu zadanie! Niech Twoje dziecko pozna język angielski zanim pójdzie do szkoły.

Copyright 2025