Zadbamy o Twoje dziecko

Bezpieczeństwo to priorytet naszej pracy. Nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób nauki dla każdego dziecka.

Jak przygotować dziecko do przedszkola?

Dzięki kilku prostym zmianom rutyny i zabawnym zajęciom możesz mieć pewność, że Twój przedszkolak jest gotowy na pierwszy dzień szkoły, niezależnie od tego, gdzie będzie się on odbywał.

Początek każdego nowego roku szkolnego to szczególna okazja, ale pierwszy dzień w przedszkolu może być największym kamieniem milowym w nauce. Ale w związku z powszechnym zamykaniem szkół z powodu pandemii COVID-19, początek tego roku szkolnego może być jeszcze bardziej pamiętny dla dzieci (i rodziców), które właśnie pożegnały się z przedszkolem.

Niestety, wiele programów gotowości przedszkolnej zostanie w tym roku albo odwołanych, albo zmodyfikowanych tak, by były dostępne wirtualnie, w zależności od lokalnych zasobów. Ale dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele sposobów, aby rodzice mogli przygotować swoje dzieci do pierwszego dnia w przedszkolu — czy to w prawdziwej klasie, czy online — bez osobistych zasobów. Przedszkole Kielce da Twojemu dziecku wszystko to, co najlepsze.

Spotkaj się z nauczycielemPrzedszkole Kielce

Ważne jest, aby Twoje dziecko odwiedziło nową szkołę, jeśli ma taką możliwość, więc sprawdź w swojej szkole, czy jest taka możliwość w tym roku. Wizyta osobiście pomoże im poczuć się przygotowanym na tę wielką zmianę w ich małym życiu, a także pomoże złagodzić obawy o to, gdzie jest łazienka i gdzie położyć swoje rzeczy.

Ćwiczenie gotowości

Wrzesień może być trudnym miesiącem dla rodziców, ponieważ dzieci muszą dostosować się do wczesnych porannych pobudek po leniwym lecie. Jeśli Twoje dziecko dopiero rozpoczyna formalną edukację, może się okazać, że ruchliwe poranki będą dla niego jeszcze większym wyzwaniem.

Odgrywanie ról — umiejętności dbania o siebie

Małe dzieci muszą wiedzieć, jak dbać o swoje potrzeby, kiedy wejdą do dużej szkoły. Obejmuje to chodzenie do łazienki, ubieranie się i mycie rąk. Najlepszym sposobem na przygotowanie ich do tych oczekiwań jest ćwiczenie, ćwiczenie, ćwiczenie!

Idź na zakupy

Niezależnie od tego, czy szkoła jest tradycyjna, czy wirtualna, rozpoczęcie nauki z nowymi rzeczami jest wyjątkowe. Pozwól dziecku wybrać nowy plecak, piórnik, pudełko na lunch i butelkę na wodę, a następnie zróbcie razem coś sprytnego i dostosujcie je do swoich potrzeb.

Bądź towarzyski

Przedszkole to czas zawierania nowych przyjaźni i uczenia się, jak dogadywać się z innymi. Staraj się organizować spotkania, zarówno osobiste, jak i wirtualne, na których Twoje dziecko będzie mogło ćwiczyć swoje umiejętności społeczne.

Opanuj podstawowe umiejętności

Możesz pomóc swojemu dziecku ćwiczyć te umiejętności latem w zabawny i mało stresujący sposób, np. kolorując i rozmawiając razem lub urządzając wyścig w ubieraniu się.

 

 

Oferujemy doskonałej jakości program kształcący

Edukacja językowa-edukacja matematyczna-kinezjologia edukacyjna

Codziennie prowadzimy zajęcia z języka angielskiego

Kształcenie językowe to coś, co nas wyróżnia na tle pozostałych placówek.

Znajomość drugiego języka przyniesie wiele korzyści każdemu dziecku w dalszych ścieżkach kariery.

Ułatw mu zadanie! Niech Twoje dziecko pozna język angielski zanim pójdzie do szkoły.

Copyright 2025