Zadbamy o Twoje dziecko

Bezpieczeństwo to priorytet naszej pracy. Nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób nauki dla każdego dziecka.

Jak ochronić dziecko przed upałami?

Gdy warunki pogodowe nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, zabawa i ćwiczenia na świeżym powietrzu na wiele sposobów poprawiają zdrowie fizyczne i psychiczne dziecka. Wysokie temperatury i ekstremalne upały mogą spowodować, że dzieci bardzo szybko zachorują na kilka sposobów. Może to spowodować odwodnienie, wyczerpanie cieplne, skurcze cieplne i udar cieplny, który jest nagłym przypadkiem medycznym. Wysoka temperatura może również przyczynić się do rozdrażnienia zarówno dzieci, jak i ich opiekunów. A ponieważ ekstremalne upały nasilają się "lęk ekologiczny" może powodować zaburzenia emocjonalne.

Aby jak najlepiej chronić dziecko przed upałem, obserwuj objawy i zadzwoń do swojego pediatry, jeśli zauważysz jakiekolwiek objawy.

Chłodna zabawaEdukacja językowa Kielce

Kiedy jest bardzo gorąco, najrozsądniej jest pójść na basen lub plażę na krótki czas lub zostać w domu i popracować nad rękodziełem, poczytać lub pograć w gry planszowe. Planuj z wyprzedzeniem, jeśli wiesz, że będzie wiele kolejnych dni z wysokimi temperaturami, tak abyś mógł przewidzieć potrzebę kreatywności i pomóc dzieciom zmieniać i urozmaicać ich zajęcia (aby uniknąć "gorączki domowej" lub niespokojnych i drażliwych uczuć). Znajdź sposoby, by dzieci pozostały aktywne, proponując im łatwe ćwiczenia jogi, zabawę w chowanego lub wymyślanie zabawnych, niezbyt forsownych wyzwań fizycznych.

Jeśli w Twoim domu nie ma klimatyzacji, znajdź w pobliżu budynek, w którym jest klimatyzacja. Biblioteki i centra handlowe mogą być świetnym miejscem na chłodne schronienie przed upałem. 

A co z wentylatorami?

Będąc w domu, zasuń żaluzje i zasłony w oknach. Niższe piętra są zwykle chłodniejsze. Wentylatory mogą być pomocne w ochłodzeniu się, jeśli nie masz dostępu do klimatyzacji.

Jeśli używasz wentylatora, trzymaj go w bezpiecznej odległości od siebie i dzieci, aby uniknąć zagrożenia bezpieczeństwa (np. przyciśniętych palców lub kontaktu wentylatora z wodą). Wentylatory, które dmuchają bezpośrednio na Ciebie mogą wysuszyć usta i nozdrza, lub jeśli cierpisz na alergie, wentylatory mogą cyrkulować alergeny, które powodują cieknący nos i swędzenie oczu. Wentylatory nigdy nie powinny być używane w ekstremalnych upałach (wysokie 90), ponieważ nie chłodzą powietrza, a używanie wentylatorów, gdy temperatura jest wyższa niż temperatura ciała, może spowodować, że ciało zyskuje, zamiast tracić ciepło. 

Porady, jak pokonać upał

Jeśli zamierzasz przebywać na zewnątrz, możesz podjąć kilka kroków, aby pokonać upał i chronić dziecko przed chorobami i zagrożeniami związanymi z upałem:

  • Bądź nawodniony: Zachęcaj dzieci do częstego picia wody i miej ją łatwo dostępną — nawet zanim o nią poproszą. Zabieraj ze sobą butelki z wodą, jeśli wychodzisz z domu. W gorące dni niemowlętom otrzymującym mleko matki w butelce można podać dodatkowe mleko matki w butelce, ale nie należy podawać im wody, zwłaszcza w pierwszych 6 miesiącach życia. Niemowlętom otrzymującym mleko w proszku można podać dodatkowo mleko w butelce.
  • Ubieraj się lekko: Ubieraj dzieci w ubrania w jasnych kolorach, lekkie i ograniczone do jednej warstwy materiału chłonnego, który zmaksymalizuje odparowywanie potu. Dzieci mają mniejszą zdolność do pocenia się niż dorośli. Pamiętaj o użyciu dużej ilości kremu z filtrem przeciwsłonecznym.
  • Zaplanuj dodatkowy czas na odpoczynek: Upał często sprawia, że dzieci (i ich rodzice) czują się zmęczone. Wysokie temperatury mogą nie tylko powodować uczucie zmęczenia, ale także przyczyniać się do drażliwości. Regularnie wchodź do środka, aby się ochłodzić, odpocząć i napić się wody.
  • Zachowaj zimną krew: Kiedy dziecko czuje się gorąco, daj mu chłodną kąpiel lub mgiełkę wodną, aby się ochłodziło. Pływanie to kolejny świetny sposób na ochłodzenie się przy jednoczesnym zachowaniu aktywności. Pamiętaj, że dzieci powinny być zawsze pod nadzorem podczas pływania lub zabawy w wodzie, aby zapobiec utonięciu.
  • Nigdy nie zostawiaj dziecka w samochodzie: Wnętrze samochodu może stać się niebezpiecznie gorące w krótkim czasie, nawet przy otwartych oknach.

Edukacja językowa Kielce dobrze dba o wasze pociechy nawet w upalne dni. Ze względu na to, że nasza placówka jest otwarta również w wakacje, maluchy mogą czuć się bezpiecznie w każdym czasie.

Oferujemy doskonałej jakości program kształcący

Edukacja językowa-edukacja matematyczna-kinezjologia edukacyjna

Codziennie prowadzimy zajęcia z języka angielskiego

Kształcenie językowe to coś, co nas wyróżnia na tle pozostałych placówek.

Znajomość drugiego języka przyniesie wiele korzyści każdemu dziecku w dalszych ścieżkach kariery.

Ułatw mu zadanie! Niech Twoje dziecko pozna język angielski zanim pójdzie do szkoły.

Copyright 2025